Knižná séria Divergencia (Veronica Roth)

by - 12:35

Meno Veronica Roth ste už určite počuli v spojení s knižnou sériou Divergencia, ktorá dosiahla veľký úspech a aj filmové spracovanie.

Vo veku šestnásť rokov si musí  Beatrice vybrať, do ktorej frakcie pôjde. Doteraz žila v Sebazaprení so svojou rodinou, no teraz je len na nej, ktorou cestou sa vyberie. Neohrozenosť, Otvorenosť, Harmónia, Informovanosť, alebo ostane so svojou rodinou?

Jedna z najúspešnejších dystopií, ktorá si v mojom srdci našla miesto celkom rýchlo. Autorka knihy žije v Chicagu a presne tam sa aj dej knihy odohráva.

Za túto trilógiu Veronica dostala mnoho ocenení a knižná séria sa rýchlo stala svetovým bestsellerom. Knižky sú písané tak, že sa pri ich čítaní nenudíte, nájdete v nich akciu, romantiku a aj pár vtipných scén. 

Príjemným spestrením je určite to, že tretia časť - Experiment nie je písaná len z pohľadu Tris ale aj Tobiasa, máme tak šancu nazrieť do hlavy im obom.

Verím, že ste u o tejto sérii počuli, alebo ste videli film, no ak váhate nad tým, či si túto sériu prečítať alebo nie, určite sa do nej pustite. 

 Ku knižnej sérii, alebo skôr k filmu vyšiel sprievodca, ktorý je však iba v anglickom jazyku. Nájdete v ňom viac ako 100 fotografií z filmu, charakteristiku frakcií a postáv, hlášky a možno aj pár zaujímavostí, ktoré ste nevedeli.Budem vďačná za každý komentár či zdieľanie.

You May Also Like

4 komentárov

 1. Miluji tuto knižní sérii ♥

  http://nekonecno-tajemstvi.blog.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jé prvý komentár :D ♥ aj ja ju milujem, ešte by som uvítala ďalšie časti

   Odstrániť
 2. Miluji tuto sérii!! :) Z. <3
  www.susanboooklover.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť